Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Piszą do nas: Widzew będzie grał na piotrkowskim stadionie, a czy to nie Tomaszów jest miastem Widzewa?

Piszą do nas: Widzew będzie grał na piotrkowskim stadionie, a czy to nie Tomaszów jest miastem Widzewa?
Sierpień 07
23:30 2014

Dzisiaj otrzymaliśmy takiego oto maila od naszego czytelnika.

Widzew oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim podpisali we wtorek List Intencyjny dotyczący możliwości występów łódzkiej drużyny na stadionie Concordii w roli gospodarza w wiosennych meczach pierwszej ligi – poinformował klub na swojej oficjalnej stronie.

Konieczność zmiany miejsca rozgrywania meczów wynika z rozpoczęcia budowy nowego stadionu przy al. Piłsudskiego. Strony w Liście Intencyjnym uzgodniły kwestie dot. możliwości przygotowania stadionu w Piotrkowie Trybunalskim pod wymogi Komisji Licencyjnej PZPN oraz innych organów wymienionych w ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.
Widzew zadeklarował chęć korzystania ze stadionu Concordii w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 oraz w przypadku awansu do Ekstraklasy, również w kolejnym sezonie 2015/2016.

A czy to nie Tomaszów jest “miastem Widzewa”? 
Tomaszów jest od kilkunastu lat właśnie tak nazywany. Na każdym meczu regularnie w Łodzi melduje się spora grupa kibiców z Tomaszowa i okolic, nie tylko tych związanych z tomaszowskim fan clubem drużyny. Prawdopodobnie każdy mecz łódzkiej drużyny zapełniałby stadion Lechii do ostatniego miejsca. Do tego Piotrków kojarzony jest głównie z innym łódzkim klubem, więc na pewno aspekt kibicowski przemawiałby na korzyść Tomaszowa.
Czy nie byłaby to idealna okazja do modernizacji stadionu Lechii na potrzeby uzyskania licencji pozwalającej na grę na wyższych poziomach rozgrywkowych?

Mówi się o tym od kilkunastu lat, a nawet był to element gry wyborczej w wyścigu o fotel prezydencki, ale jak doskonale wiemy żadne prace na stadionie nie zostały do dziś wykonane. Taka inwestycja służyła by przecież przez lata, a w przypadku awansu zespołu Lechii Tomaszów do wyższych klas rozgrywkowych i tak musiałaby zostać wykonana.

Czy wartość promocji miasta w przypadku rozgrywania meczy Widzewa w naszym mieście też nie zachęca do podjęcia jakichkolwiek kroków w tej sprawie?
Pierwszoligowe mecze łodzian często będą transmitowane na żywo przez telewizję Orange Sport, skróty spotkań również pokazywane są w magazynie ligowym tej samej stacji, do tego dochodzą relacje z meczy w innych mediach o zasięgu ogólnopolskim.
Pozostaje jeszcze wartość sportowa, bo przez najbliższe kilka lat nie będzie nam chyba dane oglądać nam drużyny z Tomaszowa na zapleczu Ekstraklasy, więc byłaby to idealna okazja na sprowadzenie do naszego miasta rozgrywek sportowych na odpowiednio wysokim poziomie. Piotrków ma rozgrywki piłki ręcznej na poziomie najwyższego szczebla rozgrywkowego, zarówno drużyn żeńskich i męskich.

Może stadion w Piotrkowie posiada lepsze zaplecze i łatwiej go będzie przystosować na potrzeby drużyny Widzewa, ale czy nie warto było chociaż spróbować?

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa