Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Plac Kościuszki najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w woj. łódzkim

Plac Kościuszki najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w woj. łódzkim
22 grudnia
18:23 2015

Łódzki Oddział Towarzystwa Urbanistów ogłosił wyniki XII edycji konkursu na najlepiej urządzoną przestrzeń publiczną. Tomaszowski plac Kościuszki zwyciężył w kategorii na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim.

plac_kosciuszki_tomaszow2

PLac_kosciuszki_2014_004-8

Rewitalizacja Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim

Nasze miasto otrzyma nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Łódzkiego oraz honorowy dyplom uznania Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich. Wręczenie nagród planowane jest w przyszłym roku.

Tomaszów Mazowiecki

Tomaszów Mazowiecki

Plac Kościuszki zostanie również zgłoszony do ogólnokrajowego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, który odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury RP.

plac_kosciuszki_tomaszow3

Celem konkursu jest promowanie rozwiązań, które przyczyniają się do podnoszenia ładu przestrzennego, poprawy estetyki i zwiększenia atrakcyjności placów, ulic, centrów miejskich oraz terenów zielonych. Podstawową ideą przyświecającą organizacji konkursu jest zamiar prezentacji wzorcowych rozwiązań w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, które zostały zrealizowane w województwie łódzkim. W skład komisji konkursowej, oceniającej tereny zgłoszone do konkursu, weszli przedstawiciele Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

tomaszow-2015-355


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu