Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Polsko-kanadyjskie szkolenie taktyczne

Polsko-kanadyjskie szkolenie taktyczne
19 maja
19:50 2016

W dniach do 16 do 19 maja br. na obiektach szkoleniowych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej  żołnierze z 7 batalionu kawalerii powietrznej razem z żołnierzami armii kanadyjskiej prowadzili wspólne szkolenie w ramach którego doskonalono m.in. współdziałanie ze śmigłowcami.

25_brygada_anakonda_0001W oparciu o lotnisko w Nowym Glinniku realizowano procedury działania Szwadronowych Grup Bojowych. W pierwszym etapie wspólnego szkolenia żołnierze kanadyjscy zostali zapoznani z procedurami oraz zasadami działania ze śmigłowcami.

Żołnierze wspólnie doskonalili procedury podejścia do statku powietrznego, zajmowania miejsc na pokładzie śmigłowca, naprowadzania oraz wzywania realizującego zadania ewakuacji medycznej śmigłowca MEDEVAC i sił szybkiego reagowania.

25_brygada_anakonda_0002Kolejnym etapem ćwiczenia było praktyczne działanie ze  śmigłowcami. Żołnierze desantowali się z pokładu śmigłowca wykorzystując linę gruba i z przyziemienia.

Nabyte umiejętności doskonalone będą w ramach działań taktycznych zaplanowanych w następnym terminie w oparciu o poligon drawski. Dla żołnierzy polskich, jak i kanadyjskich są to ostatnie sprawdzenia przed ćwiczeniem ANAKONDA-16.

25_brygada_anakonda_0004Tekst: ppłk Piotr Gołos

Zdjęcia: archiwum 7bkpow.

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu