Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Posłanka Sowińska interweniuje do ministra w sprawie Zalewu Sulejowskiego

Posłanka Sowińska interweniuje do ministra w sprawie Zalewu Sulejowskiego
17 grudnia
17:03 2019

Posłanka Anita Sowińska, na prośbę mieszkańców i mieszkanek okolic Zalewu Sulejowskiego, zgodnie z obietnicą w trakcie kampanii wyborczej, podjęła działania wobec wysychającego Zalewu Sulejowskiego. 15 grudnia 2019 roku złożyła na ręce Pani Marszałek Sejmu Elżbiety Witek interpelację skierowaną do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie programu poprawiającego stan Zalewu Sulejowskiego w woj. łódzkim. 
W interpelacji Posłanka przedstawiła szczegółowo problem wysychania zalewu, oraz zadała ministrowi cztery pytania, na które musi odpowiedzieć w ciągu 21 dni.

  1. Jakie zabiegi poprawiające sytuację Zalewu Sulejowskiego są planowane na przyszły i kolejne lata obecnej kadencji? 
  2. Czy w budżecie na 2020 rok są przewidziane środki finansowe na poprawę sytuacji Zalewu Sulejowskiego i jakie są to kwoty? 
  3. Czy w swoich planach na tę kadencję przewiduje Pan program retencji wody w tym regionie? W szczególności chodzi o program wspierania małej retencji wody (zbiorniki o pojemności poniżej 5 mln m3, w tym stawy hodowlane) oraz mikroretencji (zbiorniki o pojemności poniżej 0,1 mln m3 i o powierzchni do 1 ha, w tym oczka wodne oraz podpiętrzone cieki – także w wyniku działalności bobrów), a także odbudowę dzikich brzegów rzek. 
  4. Czy zostanie wprowadzony projekt odszkodowań dla mieszkańców, którzy ponieśli szkody wskutek braku możliwości zarobkowej z turystyki?


Źródło: Informacja prasowa


Zobacz nasz film obrazujący stan Zalewu Sulejowskiego w sierpniu 2019 roku


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa