Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Premiera spektaklu „Moonwalk” w wykonaniu Teatru Trzcina Kariny Góry

Premiera spektaklu „Moonwalk” w wykonaniu Teatru Trzcina Kariny Góry
03 kwietnia
20:06 2018

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na premierę spektaklu „Moonwalk” w wykonaniu Teatru Trzcina Kariny Góry. Premiera będzie miała miejsce w piątek 6 kwietnia o godzinie 18 w Miejskim Centrum Kultury, filii Tkacz.

 

„Moonwalk” to opowieść o Zwykłym, któremu Księżyc, jego fazy towarzyszą od zawsze ukazując jednocześnie czas, jako powtarzalny cykl. To próba uruchomienia świadomości, że ten sam Księżyc był od zarania dziejów i miał zawsze taki sam wpływ na człowieka. Obraz sił natury wobec bezbronnego człowieka inspiruje twórców spektaklu nawiązując do dzieł malarskich C.G. Friedricha. Buty symbolizują podobnie jak u van Gogha wędrówkę przez życie, ciężką pracę , kreując charakter postaci, stają się ” cząstką Ja”. Puentując, stawiamy pytanie, jakie drogi nakreślają nam przysłowiowe buty, które sami wkładamy? Czy zostają nam włożone? Czy są wygodne? Czy może szczęśliwi jesteśmy tylko wtedy, gdy jesteśmy bosi? „Moonwalk” to podróż w głąb siebie, gdzie człowiek jest częścią wszechświata, a natura ma niezmiennie decydujący wpływ na życie.

Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Miejskim Centrum Kultury, filii Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

 

Źródło: MCK

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu