Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Remont „Korczaka” zakończony

Remont „Korczaka” zakończony
22 września
08:51 2014

Po dwóch latach zakończyła się rewitalizacja zabytkowych budynków najstarszego w Łodzi Ośrodka Pediatrycznego im. dr. Janusza Korczaka. Fundatorami ponad 100-letniego szpitala byli Matylda i Edward Herbstowie. Kiedy powstał, był jednym z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych w Europie, a od teraz będzie świadczył usługi medyczne na najwyższym poziomie.

ko11_2

Dzięki funduszom unijnym oraz wsparciu Zarządu Województwa Łódzkiego, zmodernizowano obiekty znajdujące się na terenie Ośrodka Pediatrycznego – tak, aby zachowały swoje pierwotne przeznaczenie oraz zaadaptowano je do nowych funkcji. Przeprowadzono prace konserwatorskie, restauratorskie i inne roboty budowlane dopuszczalne w przypadku zabytków w celu ich przystosowania do nowych funkcji. W zakres prac wchodziła rewitalizacja 5 budynków wraz z wymianą instalacji oraz zagospodarowaniem terenu, a także budowa dwóch łączników między budynkami.

ko2_6

W „nowym” kompleksie leczonych będzie około 600 tysięcy dzieci rocznie w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia. Swoją działalność rozpocznie w czwartym kwartale 2014 roku, po całkowitym wyposażeniu obiektów w meble i sprzęt medyczny.

ko9_3

– Mam nadzieję, że ten obiekt i najlepsi lekarze tu pracujący będą dobrze służyć naszym dzieciom. Życzę lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi, żeby pracowało im się w tym szpitalu jak najlepiej, a dzieci czuły się w nim jak w domu i szybko wracały do zdrowia – powiedziała wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.

ko15_2

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 26 005 440 zł. Inwestycja została wykonana w ramach projektu: „Rewitalizacja zabytkowego zespołu dawnego Szpitala Pediatrycznego im. Anny Marii przy al. Piłsudskiego 71”.

Nowy-stary szpital podziwiali także: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski, wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

 

ko7_6

 

Źródło/Foto: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu