Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Remonty kolejnych ulic w Tomaszowie. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie

Remonty kolejnych ulic w Tomaszowie. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie
13 listopada
15:13 2015

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy ulic Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

W zakres inwestycji wchodzi wykonanie jezdni, chodników i zjazdów indywidualnych do posesji z uwzględnieniem istniejącej strefy płatnego parkowania. Celem przebudowy jest rewitalizacja ulic, podniesienie bezpieczeństwa oraz uporządkowanie ruchu pojazdów i pieszych z uwzględnieniem zwiększonych potrzeb parkingowych.

Ulica Słowackiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Legionów do ulicy Jana Pawła II, ulica Grunwaldzka – odcinek od ul. J. Słowackiego do Al. M. J. Piłsudskiego, ulica Krzyżowa – odcinek od ul. J. Słowackiego do Al. M. J.Piłsudskiego, ulica Wschodnia – odcinek od ul. Krzyżowej do ul. Polnej, ulica Piekarska – odcinek od ulicy Krzyżowej do ul. Jerozolimskiej, ulica Polna – odcinek od ul. Jerozolimskiej do Pl. T. Kościuszki, ulica Mała – odcinek od ulicy B. Joselewicza do ul. Jerozolimskiej.

Miasto wnioskuje o blisko 2,5 mln zł dofinansowania. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, inwestycja będzie realizowana w 2016 roku. Zadanie otrzyma również wsparcie finansowe z budżetu powiatu tomaszowskiego w wysokości ponad 1,2 mln zł.

Zakres przewidzianych do realizacji prac obejmuje zarówno drogi, miejsca parkingowe, chodniki jak i nowe uzbrojenie infrastrukturę techniczną. Zgodnie z założeniami program przyczyni się do powstania bezpiecznej, spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikom gminnej sieci drogowej. W przypadku pozyskania środków realizacja tak złożonego zadania będzie wyzwaniem zarówno dla służb inwestycyjnych, gdyż zgodnie z wytycznymi zadania musi zostać zakończone w 2016 roku jak i mieszkańców, którzy będą musieli przygotować się na potencjalne utrudnienia i objazdy. Zadanie to jest kolejnym elementem współpracy pomiędzy miastem a powiatem przy realizacji inwestycji drogowych w Tomaszowie. Warto przypomnieć, że powiat występuje na dofinansowanie przebudowy ulicy Langego. Oba samorządy udzieliły sobie pomocy finansowej, która jest w tym wypadku niezwykle istotna ze względu na dodatkową punktację w kryteriach współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. To z kolei przekłada się na podniesienie szans na zdobycie dofinansowania – mówi  Adam Koziełek dyrektor Wydziału Infrastruktury.

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu