Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego 7bkpow.

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego 7bkpow.
15 listopada
17:04 2016

W poniedziałek 14 listopada br. żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej w ramach przemieszczenia się na poligon realizowali szkolenie taktyczne, którego jednym z etapów było wykonanie skoku szkolno  – bojowego.

4 

Zajęcia rozpoczęły się od przetransportowania kawalerzystów na jedno z lotnisk, gdzie po wcześniejszym przygotowaniu nastąpił przerzut żołnierzy metodą spadochronową na poligon w Nowej Dębie samolotami CASA C295 oraz M-28 Skytruck z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

11

Na wcześniej wyznaczonym miejscu kawalerzyści poszczególnych szwadronów desantowali z samolotu CASA C295 się z wysokości 300 metrów na spadochronach okrągłych typu AD-95, natomiast zrzut każdego z pododdziałów został poprzedzony desantowaniem zasobników transportowych  ZT-100 z wysokości 150 metrów.

Następnie, skacząc ze średniej wysokości, wylądowali żołnierze skaczący na spadochronach tunelowych AD-2000. Każdy żołnierz wykonywał skok z zasobnikiem indywidualnym.

19

Kawalerzyści po wylądowaniu przemieścili się do punktów zbiórki po desantowaniu, gdzie nastąpiło uszczegółowienie dalszych zadań i przejście do realizacji zajęć ogniowych, którymi były m. in. sturlania sytuacyjne.

Poligon dla żołnierzy 7 batalionu kawalerii powietrznej potrwa kolejne dwa tygodnie w ramach, którego kawalerzyści doskonalić będą swoje umiejętności ogniowe, oraz taktyczne.

 

Tekst: kpt. Tomasz Pierzak

Zdjęcia : kpt. Tomasz Pierzak, szer. Agnieszka Grzelak

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu