Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rusza sms-owy system powiadamiania!

Rusza sms-owy system powiadamiania!
08 kwietnia
09:01 2015

W Urzędzie Miasta w Tomaszowie wprowadzony został sms-owy system powiadamiania. Każdy kto wypełni specjalne oświadczenie i złoży je w Urzędzie Miasta będzie otrzymywał powiadomienia o terminie zapłaty zobowiązań lub o powstałych zaległościach z tytułu podatków i opłat, a także informacje o wydarzeniach kulturalnych, zagrożeniach i innych ważnych sprawach i terminach.

Powiadomienia dotyczące podatków będą wysyłane nie wcześniej niż na 7 dni przed upływem terminu płatności, w przypadku zaległości nie później niż 10 dni po upływie terminu. Osoby, które uregulują zaległości w ciągu 7 dni od daty otrzymania powiadomienia sms, unikną zapłaty kosztów upomnienia.
Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia sms, należy wyrazić zgodę na umieszczenie swojego numeru telefonu w bazie sms Urzędu Miasta poprzez wypełnienie specjalnego oświadczenia. Druk oświadczenia można pobrać we wszystkich wydziałach Urzędu Miasta, a także ze strony internetowej www.bip.tomaszow.miasta.pl w zakładce podatki i opłaty miejskie: powiadomienia sms.

Wypełniony druk należy złożyć w Urzędzie Miasta w Tomaszowie. Można zrobić to osobiście lub wysyłając pocztą (ul. P.O.W. 10/16, 97-200 Tomaszów Mazowiecki). Oświadczenie można także złożyć za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP.
Oświadczenia wysłane e-mailem nie będą akceptowane.

 

Uruchamiamy nowy system by pomóc mieszkańcom miasta. Przede wszystkim będziemy powiadamiać o płatnościach. Zamiast wysyłać upomnienia, czy sądowe wezwania do zapłaty, które są drogie, bo jedno kosztuje 11.60, będziemy wysyłać sms-y. Oczywiście jeśli to nie pomoże, wysłane zostanie upomnienie. Często bywa jednak, że koszt upomnienia jest wyższy od zaległości. Zdarza się też, że czasami ludzie zapominają o podatkach, które płaci się raz w roku. Dzięki nowemu systemowi, będziemy mogli przypominać o zbliżającym się upływie terminu płatności. Sms-em będziemy mogli wysłać także powiadomienie o zagrożeniu, czy imprezie kulturalnej. Cały czas w Urzędzie Miasta można składać oświadczenia, inaczej, nawet jeśli mamy już czyjś numer w bazie, nie będziemy mogli wysłać sms-a. Musimy mieć osobną zgodę na wykorzystanie numeru do tego celu – mówi wiceprezydent Tomasz Jurek

 

 

Image courtesy of adamr at FreeDigitalPhotos.net

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa