Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Spotkanie w sprawie obwodnicy w poniedziałek

Spotkanie w sprawie obwodnicy w poniedziałek
18 października
14:10 2019

Wszystkich zainteresowanych tematem tomaszowskiej obwodnicy zapraszamy na spotkanie. Odbędzie się ono w Miejskim Centrum Kultury na pl. Kościuszki 18, w poniedziałek, 21 października, a rozpocznie o 17.

W spotkaniu będą brać udział prezydent Marcin Witko, Starosta Mariusz Węgrzynowski, wójt gminy Tomaszów Franciszek Szmigiel oraz pracownicy Urzędu Miasta.

Podczas spotkania będzie można również podpisać petycję w sprawie budowy obwodnicy.


Przypomnijmy, że Trwa zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą budowy południowej obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego. Dokument został przygotowany z inicjatywy prezydenta miasta Marcina Witko i zostanie przekazany prezesowi Rady Ministrów. Pod petycją może podpisać się każdy tomaszowianin popierający tę inicjatywę.Działania w kierunku wyprowadzenia z tomaszowskich ulic, a zwłaszcza z centrum miasta, ruchu ciężkich pojazdów prowadzone są od dawna. Do starań o budowę obwodnicy Tomaszowa Maz. przyłączyły się także wiejska gmina Tomaszów Maz. i powiat tomaszowski. Jednak szacowane koszty zadania (wybudowanie ponad 11 km dróg oraz obiektu mostowego na rzece Pilicy), opiewające na ponad 120 mln złotych, przekraczają możliwości finansowe samorządów.  

Przygotowana petycja dotyczy ujęcia Tomaszowa Mazowieckiego w planowanym przez polski rząd programie „Budowa 100 obwodnic”, który ma być skierowany do małych i średnich miast. Da to możliwości pozyskania środków zewnętrznych na zrealizowanie tak potrzebnej naszemu miastu inwestycji.

‒ Samo ogłoszenie programu nie oznacza jeszcze, że Tomaszów Mazowiecki znajdzie się w gronie miast wskazanych do budowy obwodnic. Takich miejscowości, które będą się o to ubiegać, jest znacznie więcej niż sto. Chciałbym zatem prosić mieszkańców o wsparcie naszych działań i składanie podpisów pod petycją. Mam nadzieję, że będzie to silny argument dla przyszłego rządu, że Tomaszów Mazowiecki bardzo obwodnicy potrzebuje, i że taka obwodnica w końcu powstanie – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Tylko pierwszego dnia, w ciągu niespełna dwóch godzin, petycję w sprawie budowy południowej obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego podpisało ponad dwieście osób. Dokument dostępny jest w Urzędzie Miasta (w punkcie informacyjnym na parterze budynku A), a także w Informacji Turystycznej na pl. Kościuszki. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy magistratu oraz w godzinach pracy IT. Do UM mogą zgłaszać się także osoby, które chciałyby pomóc w zbieraniu podpisów pod petycją.

Pliki do pobrania
Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa