Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Szanowni Państwo! Drodzy mieszkańcy! Zachowajcie szczególną ostrożność

Szanowni Państwo! Drodzy mieszkańcy! Zachowajcie szczególną ostrożność
13 marca
08:49 2020

Szanowni Państwo! Drodzy mieszkańcy!

W związku z tym co się dzieje, z zagrożeniem, wynikającym z pojawieniem się w naszym kraju i prawdopodobnie w naszym mieście (nieoficjalna informacja) koronawirusa, bardzo proszę zachowanie szczególnych środków ostrożności, zwłaszcza w codziennych kontaktach, dbanie o higienę osobistą, częste mycie rąk, a także ograniczenie przebywania w miejscach publicznych. Profilaktyka to podstawa. Nie bagatelizujemy sprawy. Nie popełniajmy błędów innych. Nie panikujmy, ale też zachowajmy ostrożność. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Na zakażenie koronawirusem narażeni są zwłaszcza seniorzy. Powinni więc szczególnie unikać dużych skupisk ludzi. Proszę ich bliskich i sąsiadów o pomoc w robieniu codziennych zakupów, zaopatrzeniu w leki czy załatwianiu spraw urzędowych, tak by jak najbardziej zminimalizować możliwość ich zachorowania na COVID-19. Nie bądźmy obojętni, zatroszczmy się o tych, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka.

Proszę pamiętać, to co się dzieje, to nie jest czas wolny, ferie, kiedy możemy się spotykać ze znajomymi. Podejdźmy do sprawy odpowiedzialnie, niech dzieci i młodzież zostaną w tym czasie w domach. Sam wróciłem z wizyty zagranicznej, którą musiałem odbyć i w ciągu najbliższych dni mam zamiar pracować w domu. Cały czas jestem w kontakcie ze służbami i pracownikami.

Osoby starsze – niemające rodziny, schorowane – mogą też liczyć na wsparcie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Potrzeby można zgłaszać telefonicznie pod numerami: 44 723-34-89 (sekretariat), 44 723-73-53 lub 44 719-57-59, a także e-mailowo: sekretariat@mopstm.pl


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu