Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Szkolenie lotnicze 7 Dywizjonu Lotniczego i Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej

Szkolenie lotnicze 7 Dywizjonu Lotniczego i Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej
11 lutego
10:00 2016

Od początku bieżącego roku w jednostkach lotniczych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej realizowane jest intensywne szkolenie lotnicze, których celem jest nauka i doskonalenie umiejętności pilotażowych personelu latającego.

25_brygada_kpow_0012

Loty rozpoczynają się briefingiem przedlotowym, w czasie którego załogi zapoznają się z aktualnymi warunkami atmosferycznymi, sytuacją nawigacyjną i ograniczeniami w rejonie lotów. Załogi po uzyskaniu najaktualniejszych informacji dotyczących planowanych do realizacji zadań lotniczych wykonują ostateczne obliczenia inżynieryjno – nawigacyjne.

25_brygada_kpow_0010

Loty odbywają się zgodnie z zaplanowaną i zatwierdzoną przez organizatora lotów planową tabelą lotów, która powstaje na podstawie indywidualnych planów szkolenia i trening w powietrzu na dany rok danego pilota.

25_brygada_kpow_0011

Każda załoga w trakcie przygotowania do lotów wykonuje przegląd przedstartowy oraz próbę przedlotową śmigłowca. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności załogi przystępują do realizacji postawionych zadań lotniczych.

25_brygada_kpow_0013

09 lutego 2016r. wykonywane był loty w dzień i w nocy według przepisów VFR oraz IFR w ramach których realizowane były loty po kręgu, do strefy oraz podejścia nieprecyzyjne z wykorzystaniem radiolatarni NDB.

25_brygada_kpow_0007

25_brygada_kpow_0003

W czasie lotów nad kierowaniem ruchem powietrznym czuwa kontroler ruchu lotniczego, który na bieżąco prowadzi korespondencje radiową ze znajdującymi się w jego MATZ (Military Air Traffic Zone) statkami powietrznymi wydając im stosowne do sytuacji polecenia utrzymania separacji aby nie doszło do zbliżeń statków powietrznych.

25_brygada_kpow_0002

25_brygada_kpow_0005

Po zakończeniu lotów każda załoga indywidualnie obywa oprawę polotową, której celem jest podsumowanie wykonywanych zadań.

25_brygada_kpow_0006

Tekst: kpt. Tomasz Pierzak

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu