Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Upamiętnienie 72. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Tomaszowie (ZDJĘCIA)

Upamiętnienie 72. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Tomaszowie (ZDJĘCIA)
02 sierpnia
08:04 2016

1 sierpnia na cmentarzu wojennym w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Smutnej 22 odbyła się uroczystość upamiętnienia 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Tradycyjnie, jak co roku, o godzinie 17 zawyły syreny, by oddać hołd poległym. Przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz organizacji społecznych i politycznych, złożyli kwiaty pod tablicą „Pamięci Uczestników Ruchu Oporu Poległych i Pomordowanych w Czasie II Wojny Światowej”.

Warty honorowe wystawili strzelcy Jednostki Strzeleckiej 1002, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Tomaszów Maz. oraz  żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.

Przed uroczystością na cmentarzu wojennym od godziny 15:00 na pl. Kościuszki odtwarzano pieśni i wiersze powstańcze, a o godzinie 18:00 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej, ul. Warszawska 75/81 rozpoczęła się msza święta.

O godzinie 19.30 na pl. Kościuszki odbyła się też  projekcja filmu „Kanał” w reż. A. Wajdy, o oddziale żołnierzy AK walczących w Powstaniu, próbujących przejść przez kanały do broniącego się jeszcze Śródmieścia Warszawy.

 

Foto: Dariusz Kwapisiewicz


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu