Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

UWAGA! Zakaz wstępu do lasu!

UWAGA! Zakaz wstępu do lasu!
03 kwietnia
18:23 2020

W związku ze stanem epidemii, od 3 do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte – poinformował w piątek w komunikacie resort środowiska.
 

„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” – przekazał w komunikacie resort.

Ministerstwo tłumaczy, że decyzja wynika z faktu, że wiele osób mimo zagrożenia epidemią gromadziło się na terenach zarządzanych przez LP.

„Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe” – podkreślono.

Dlatego, zgodnie ze specustawą dotyczącą COVID-19, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie.

Dodano, że zakaz wstępu będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych.

„W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – zaapelowało ministerstwo.


Zakaz jest dla większości jest absurdalny. Tym bardziej że w nocy z środy na czwartek rząd opublikował rozporządzenie, które zezwala na to, aby myśliwi nadal mogli polować w polskich lasach. Oznacza, to, że wszelkie ograniczenia gromadzenia się większej liczby osób w związku z epidemią koronawirusa ich nie dotyczą.

 


Nadleśnictwo Spała i Smardzewice właśnie opublikowały na swoich stronach informację o zakazie wstępu do lasu. 

 

KOMUNIKAT NADLEŚNICTWA SMARDZEWICE

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz ustnym poleceniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowanym do PGL Lasy Państwowe, z dniem dzisiejszym , tj. 03.04.2020 r., do dnia 11.04.2020 r. zostaje wprowadzony

zakaz wstępu do lasu

na terenie całego Nadleśnictwa Spała.

W szczególności zakaz dotyczy miejsc postojów, parkingów oraz innych obiektów turystycznych w lasach.

 

NADLEŚNICZY
Nadleśnictwa Spała   


KOMUNIKAT NADLEŚNICTWA SMARDZEWICE

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń,

nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

z dniem 03 kwietnia 2020r.

obowiązuje zakaz wstępu do lasu dla osób nieupoważnionych

Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania.

 


Źródło PAP, Nadleśnictwo Spała, Nadleśnictwo Smardzewice, Ministerstwo Środowiska 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange