Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych!
21 lutego
09:21 2023

5 marca po raz siódmy w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma on na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną.

Start biegu zaplanowano na godzinę 10.00 przy ulicy Browarnej

Trasa biegu będzie przebiegać ulicą Browarną, przez Park Miejski Solidarność, chodnikiem przy ulicy Nowowiejskiej i Browarnej. Meta będzie usytuowana w Parku Miejskim „Solidarność” przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury – oddział MOK w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Browarna 7.

Rozpoczynamy rejestrację uczestników (od 13.02.do 03.03.2023 r.) poprzez zapisy mailowe pod adresem: biegtropemwilczym@tomaszow-maz.pl. W tym celu należy podać imię, nazwiskodatę urodzenia oraz miasto. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem. Pierwszych 150 osób otrzyma pakiety startowe.

Na bieg można będzie również zapisać się w dniu zawodów od godziny 08:30 do 09:45 [aktualizacja godziny zapisów] w budynku Miejskiego Centrum Kultury – Browarna, przy ulicy Browarnej 7. Tam też należy złożyć oświadczenie uczestnika zawodów, które jest dostępne wraz z regulaminem umieszczonym w załączniku. Podpisując deklarację uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu oraz bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.

Organizatorami biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Partnerami lokalnymi są: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Tomaszów Mazowiecki, Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki.

Organizatorzy informują o chwilowych utrudnieniach w ruchu drogowym w rejonie ulicy Browarnej w dniu 5 marca 2023 r.

Zapraszamy!

Pliki do pobrania


Informacja prasowa UM

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu