Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wymiana ciepła – podziel się z potrzebującymi

12 listopada
09:56 2019

Marzniesz? Weź sobie ubranie! Chcesz pomóc? Przynieś ciepłą kurtkę, polar, płaszcz, sweter i zostaw na specjalnie przygotowanym wieszaku. W Tomaszowie już po  raz trzeci rozpoczęła się akcja ph. „Wymiana ciepła”.

„Wymiana ciepła” to ogólnopolska społeczna akcja pomocowa polegająca na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi (zimowymi) ubraniami. Idea jest bardzo prosta. Ci, którzy chcą oddać odzież, wieszają ją na wieszakach, które ustawiane są przez organizatorów akcji w  ogólnodostępnych miejscach. Z kolei potrzebujący mogą je z nich zabrać bez pisania wniosków czy podań o pomoc.

W naszym mieście „Wymianę ciepła” po raz trzeci koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wieszaki ustawione zostały w dwóch miejscach ‒ przy ul. Cekanowskiej 5 (przy siedzibie MOPS) oraz na targowisku miejskim przy pl. Narutowicza (obok biura ogłoszeń).

 – Zainteresowanie dwiema poprzednimi edycjami było ogromne, mamy więc nadzieję, że i ta edycja odbije się pozytywnym echem wśród tomaszowian. Apelujemy do mieszkańców o niewyrzucanie dobrej, jesiennej czy zimowej odzieży i zachęcamy do uzupełniania nią wystawionych przez nas wieszaków ‒ mówi Jolanta Szustorowska, dyrektorka MOPS w Tomaszowie Mazowieckim.

Przynosić można kurtki, płaszcze, swetry, polary, szaliki, czapki – przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ubrania muszą być oczywiście czyste, nieuszkodzone, gotowe do założenia.

Wieszak przy ul. Cekanowskiej wystawiany jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15, natomiast na targowisku miejskim od poniedziałku do soboty w godz. 7-15.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa