Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wymiana taboru w tomaszowskim MZK

Wymiana taboru w tomaszowskim MZK
06 października
16:24 2014

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim zakupił w formie leasingu operacyjnego 5 autobusów – 2 marki Neoplan i 3 Many, które dotarły już do siedziby spółki. Wymiana taboru na pojazdy niskopodłogowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi, czy osób starszych zdecydowanie poprawia warunki podróżowania komunikacją miejską i warunki pracy  kierowców.

 mzktomaszow2

Najnowsze nabytki będą posiadały klimatyzację całej przestrzeni pasażerskiej w przypadku Neoplanów oraz klimatyzację miejsca pracy kierowcy w przypadku Manów.

Many zostały pomalowane w nowe barwy dla miejskiej komunikacji, która będzie preferowana przy każdej odnowie autobusów, co doprowadzi do ujednolicenia taboru miejskiego. Autobusy wyposażone są w elektroniczny system informacji pasażerskiej, co pozwala na elastyczne wprowadzenie nowego układu komunikacyjnego z pełną obsługą linii autobusami niskopodłogowymi.

Leasing operacyjny będzie trwał 4 lata, a po tym okresie autobusy zostaną przez MZK wykupione za 5% wartości.
Autobusy marki MAN typu A78 to pojazdy trójdrzwiowe (układ drzwi 2-2-1), posiadają 2/3 niskiej podłogi. Wyprodukowane zostały w 2006 roku, posiadają silnik spełniający normę Euro 4.
Autobusy marki Neoplan N 4411 z 2004 roku posiadają dwoje drzwi (układ drzwi 2-2).
Autobusy po oznakowaniu i uzupełnieniu posiadanych przez MZK zezwoleń będą sukcesywnie wyjeżdżały na tomaszowskie linie.

Zakupione autobusy tu używane pojazdy, które zastąpią najstarsze wysokopodłogowe autobusy typu Jelcz 120 nabyte jeszcze w 1997 roku. Będą użytkowane w okresie przejściowym – czyli do rozpoczęcia procesu wymiany całego taboru na nowy w ramach kompleksowego projektu realizowanego z udziałem środków unijnych.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu