Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zajęcia taktyczne kawalerii powietrznej

Zajęcia taktyczne kawalerii powietrznej
26 lipca
18:34 2016

Jednym z zasadniczych elementów szkoleniowych kawalerii powietrznej jest doskonalenie współpracy pomiędzy pododdziałami lądowymi oraz powietrznymi. Żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej na bieżąco realizują zajęcia taktyczne, w ramach których doskonalą swoje umiejętności współdziałaniatym razem komponentu lotniczegoz 7 dywizjonu lotniczego oraz  naziemnego z 7 batalionu kawalerii powietrznej.

2

Ćwiczenia rozpoczynają się briefingiem, w czasie którego załogi śmigłowców zapoznają się z aktualnymi warunkami atmosferycznymi,sytuacją nawigacyjną oraz taktyczną. Briefing ma również na celu, uszczegółowieniewspólnych działań  żołnierzy biorących udział w zajęciach oraz zapoznanie z warunkami bezpieczeństwa.

3

Ostatnie zajęcia taktyczne miały wymiar powietrzno-lądowy, w którym brały udział śmigłowce W-3 Sokół i odbyły się w 3 etapach. W każdym z etapów załogi lotnicze i personel zabezpieczający służby inżynieryjno-lotniczej  realizowali  zadaniapodczas których wykonywane były różne sposoby desantowania, z przyziemienia oraz za pomocą technik linowych kawalerzystów 7bkpow..

4

Po zakończeniu zajęć odbyła się odprawa, której celem było podsumowanie wykonanych  zadań.

Tekst i zdjęcia: st. sierż. Sławomir Sobolewski


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu