Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zgrupowanie kondycyjne kawalerzystów w Bieszczadach

Zgrupowanie kondycyjne kawalerzystów w Bieszczadach
24 stycznia
12:37 2018

W dniach 14-19 stycznia 2018 roku kompania manewrowa wystawiona przez 7.batalion kawalerii powietrznej, przygotowująca się do XXXVIII zmiany KFOR, zrealizowała obóz kondycyjny w Bieszczadach.

Podstawowym celem zgrupowania było przygotowanie stanu osobowego pododdziału do realizacji zadań o charakterze patrolowym w terenie górskim oraz podniesienie kondycji fizycznej.

Żołnierze kompanii manewrowej wykonywali kilkunasto i kilkudziesięciokilometrowe marsze górskie, podczas których zdobyto między innymi szereg szczytów masywu Połonina Wetlińska. Przedmiotowe zajęcia odbywały się pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, do których można zaliczyć między innymi obfite opady śniegu, porywisty wiatr oraz niskie temperatury dochodzące do -15 stopni, które w znaczący sposób utrudniały poruszanie się po szlakach.

Oprócz wykonywania marszy w terenie górskim, żołnierze realizowali zajęcia z taktyki w terenie zurbanizowanym na Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. W trakcie ćiwczeń, poza standardowymi działaniami o charakterze bojowym, doskonalono także procedury i techniki związane z zatrzymywaniem osób niebezpiecznych przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowo utrwalano umiejętności żołnierzy w zakresie medycyny pola walki oraz topografii i nawigacji.

Tekst: por. Maciej Paszyn

Zdjęcia: szer. Filip Dębski


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu