Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wyróżnienia dla krwiodawców w I LO

Wyróżnienia dla krwiodawców w I LO
Maj 04
18:03 2016

Podczas uroczystego zakończenia nauki uczniów klas maturalnych w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie podsumowano także osiągnięcia młodzieży w honorowym krwiodawstwie. Prezes Klubu HDK PCK przy I LO Antoni Smolarek poinformował, że w latach 2015 -2016 35 maturzystów oddało prawie 37 litrów krwi.

krwiodawstwo_iLo (2)

Ostatnio w ramach akcji „Na ratunek” młodzież oddawała krew dla ciężko chorego ucznia ZSP nr 1. Warto dodać, że chętnych w każdej akcji było dużo więcej, ale z różnych powodów nie zawsze można było ją pobrać. Najczęściej, bo 5-krotnie oddała krew Kinga Bąk z III F, a 4 razy Jakub Rogulski (III E).Za co najmniej dwukrotne oddanie krwi dyrektor I LO Ewa Męcina wręczyła listy uznania 27 absolwentom. Ponadto krwiodawcy otrzymali listy gratulacyjne dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przyznawane po pierwszym oddaniu krwi.

krwiodawstwo_iLo (1)

Podczas uroczystości wręczono także legitymacje HDK. Szczególnie wyróżniający się krwiodawcy i wolontariusze otrzymali nagrody i gadżety HDK. Najlepszym liderem HDK w tej szkole była Dagmara Grad (III E), która wraz z Kingą Bąk pełniły funkcje w Zarządzie Klubu. Najbardziej zaangażowana w krwiodawstwie była klasa III E (wychowawczyni Dorota Chruścielewska Chojnacka).

krwiodawstwo_iLo (3)

Podejmowane działania w I LO związane są też z udziałem w XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”, który trwa do końca roku szkolnego, a jego organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż.

krwiodawstwo_iLo (4)


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa