Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zanieczyszczenie powietrza w Tomaszowie. Opoczno i Tomaszów podjęły współpracę

Zanieczyszczenie powietrza w Tomaszowie. Opoczno i Tomaszów podjęły współpracę
Styczeń 26
14:18 2016

W poniedziałek 25 stycznia w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie dotyczące podjęcia działań z zakresu polepszenia wskaźników zanieczyszczenia powietrza.

Prezydent Marcin Witko wspólnie z wiceprezydentem Tomaszem Jurkiem spotkali się z burmistrzem Opoczna Rafałem Kądzielą i jego zastępcami Anną Ziębą i Andrzejem Kacprzakiem. Na spotkaniu obecni byli również starosta Józefem Róg, i poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Telus.

W trakcie spotkania ustalono, że samorządy będą współpracować w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych w celu poprawy środowiska. Będę również prowadzone badania i monitoring obecnej sytuacji. W lutym odbędzie się konferencja naukowa z udziałem ekspertów.

spotkanie_zanieczyszczewnie-powietrza

 

Przypomnijmy, że w opublikowanym na początku stycznia br. przez Onet.pl rankingu 5 najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce według średniorocznego poziomu rakotwórczego benzo(a)pirenu  Tomaszów Mazowiecki znalazł się na 8 miejscu, natomiast Opoczno na miejscu 2 (więcej o rankingu..).


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa