Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Operacje zaćmy od 1 listopada w Tomaszowie

Operacje zaćmy od 1 listopada w Tomaszowie
22 października
14:21 2019

Od 1 listopada br. zabiegi okulistyczne, w tym operacje usunięcia zaćmy będą dla pacjentów dostępne w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. ŁOW NFZ, chcąc ułatwić mieszkańcom powiatu tomaszowskiego i południowej części województwa dostęp do operacji zaćmy ogłosił konkurs na świadczenia okulistyki planowej. W konkursie wybrano Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Oddział okulistyczny ma 10 łóżek w 2-osobowych salach.

Dotąd w powiecie tomaszowskim z zabiegów usunięcia zaćmy można było skorzystać jedynie w NZOZ Optica w Tomaszowie Mazowieckim, natomiast w powiecie piotrkowskim w Szpitalu Wojewódzkim. Te placówki, mimo nielimitowanego finansowania przez NFZ, wskazują jednak długi czas oczekiwania na zabieg: sierpień 2020 r. (NZOZ Optica ) i styczeń 2021 (SWW w Piotrkowie ) dla pacjentów stabilnych.

USUNIĘCIE ZAĆMY BEZ LIMITU I BEZ KOLEJKI

Na podstawie decyzji Ministra Zdrowia o bezlimitowym od 1 kwietnia br. finansowaniu zabiegów usunięcia zaćmy już po pierwszych dwóch miesiącach odnotowano znaczący wzrost – o 11 proc.-  liczby wykonanych w polskich placówkach zabiegów. W Łódzkiem większość placówek operuje niemal wszystkich pacjentów w trybie 1 dnia. Taki zabieg jest bezpieczny, pozwala na szybki powrót do domu, uniknięcie zakażeń szpitalnych i związanych z nimi powikłań.

Czas oczekiwania w naszym województwie stale się skraca, wiele placówek proponuje kilkutygodniowy termin na zabieg. Zachęcamy pacjentów, którzy czekają w kolejce, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania. Wystarczy zabrać skierowanie i poinformować o zmianie placówki. I ze skierowaniem zgłosić się do nowej placówki. – mówi Anna Leder z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Informacje o aktualnym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy są pod tym https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=1&ServiceName=za%C4%87&State=05&Locality=&Provider=&Place=&Street=

Informacje o aktualnym czasie oczekiwania można uzyskać pod bezpłatnym, całodobowym numerem: 800 190 590.


ŁOW NFZ

Skomentuj

Archiwa

Secured By miniOrange