Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

ORDN rozpoczyna zapisy na szczepienia przeciwko wirusowi HPV

ORDN rozpoczyna zapisy na szczepienia przeciwko wirusowi HPV
12 maja
17:38 2023

W Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczyna się akcja profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi (HPV). To bardzo niebezpieczny wirus brodawczaka ludzkiego, który może prowadzić do zachorowania na nowotwory. Programem szczepień objęta zostanie populacja dziewczynek urodzonych w 2010 roku, zamieszkałych na terenie miasta i powiatu tomaszowskiego, których rodzice wyrażają pisemną zgodę na udział ich dziecka w szczepieniu.

– Najważniejsze dla mnie jest zdrowie mieszkańców. Dlatego podejmujemy szereg działań w tym zakresie. A przecież nie ma skuteczniejszego „lekarstwa” niż profilaktyka – mówi prezydent Marcin Witko. Dziękuję wszystkim za pomoc w uzyskaniu dofinansowania na ten program: zespołowi Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Pani Ewie Wendrowskiej radnej sejmiku woj. łódzkiego. Zachęcam do skorzystania z tych szczepień. Jestem przekonany, że zespół ORDN i Pani dyrektor Marta Goździk dołożą wszelkich starań, by wszystko odbywało się sprawnie. My natomiast skupiamy się na działaniach, które mam nadzieje, w najbliższym czasie spowodują poprawę infrastruktury w naszym powiatowym szpitalu. Jest to placówka powiatowa, ale jako prezydent miasta czuje się w obowiązku pomóc w tym zakresie. Cieszę się, że ze szczepień będą mogli skorzystać mieszkańcy zarówno miasta jak i powiatu – dodaje prezydent Witko.

Szczepienia są elementem „Programu polityki zdrowotnej z zakresu zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w latach 2022-2024”. Źródłem finansowania programu jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Program zrealizuje ORDN, który na ten cel pozyskał 348 520, 00 zł.

Rejestracja na szczepienia prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Jana Pawła II 64/66:

– w siedzibie Ośrodka;

– telefonicznie: 44 724 10 45;

– email: ordntm@tomaszow-maz.pl

w godzinach:

– poniedziałek; 7.30-21;

– wtorek 7.30-19;

– środa: 7.30-21;

– czwartek: 7.30-19;

– piątek: 7.30-19.

Realizacja udzielanych świadczeń (kwalifikacja do szczepienia/ edukacja zdrowotna/szczepienia w ramach programu szczepień odbywać się będzie przez wykwalifikowany Zespół Specjalistów (lekarzy i pielęgniarki) w dniach:

– poniedziałek: 15-19;

– czwartek: 15-19.

Bezpieczeństwo / Profilaktyka /Zdrowie – Chrońmy się przed konsekwencjami zachorowań!

 

 

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu