Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zespół “Cisza Jak Ta” zagra w Tkaczu

Zespół “Cisza Jak Ta” zagra w Tkaczu
Luty 23
17:22 2015

W sobotę, 7 marca o godzinie 19.00 zespół “Cisza Jak Ta” zagra koncert w Tomaszowie Mazowieckim. Formacja na scenie Ośrodka Kultury “TKACZ” wystąpi po raz trzeci. Muzycy regularnie, co rok odwiedzają nasze miasto, by zabrać zgromadzonych na ich koncertach w “krainę łagodności”. Sami podkreślają, że występy przed tomaszowską publicznością są dla nich szczególne.

Bilety w cenie 20 zł są już do kupienia w sekretariacie Ośrodka Kultury “Tkacz” przy ulicy Niebrowskiej 50. Nie muszą ich kupować uczestnicy odbywającego się w dniach 6-8 marca 26. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej “ZIELONA NUTA”. Dla nich organizatorzy przygotowali bezpłatne wejściówki.

Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta” napisał o zespole J. Molczyk

cisz_jakta

I rzeczywiście – wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć drugi taki zespół. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, a 5 płyta zespołu “Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012.

Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 4 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma prawie 50 000 słuchaczy i przyjaciół.

Na koncertowym “pokładzie” Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, saksofon i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany

przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny.

Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 10 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…

Cisza Jak Ta w Tomaszowie Mazowieckim

 

Wideo i galeria zdjęć z koncertu, który odbył się w Tomaszowie w ubiegłym roku.

 

Foto i wideo: Dariusz Kwapisiewicz Agencja BRANDmedia

« 1 z 2 »

 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa