Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Apel Rzecznika Konsumentów

Apel Rzecznika Konsumentów
Maj 07
08:03 2019

Szanowni Państwo,

Na terenie Powiatu Tomaszowskiego i Miasta Tomaszów Mazowiecki organizowane są pokazy handlowe, podczas których konsumenci są poddawani manipulacjom, a w konsekwencji tracą znaczne kwoty pieniędzy.
Takie spotkania często sprawiają wrażenie „prelekcji o tematyce zdrowotnej”, a odbywają się w wynajętych salach np. w hotelach, restauracjach, domach weselnych, ale także na przykład w budynkach Ochotniczej Straży Pożarnej czy domach kultury.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów wspierając działania w ramach akcji informacyjnej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Poznaj Swojego Kontrahenta” zwraca się z prośbą do wynajmujących, aby zachowali Państwo szczególną ostrożność, udostępniając sale na wydarzenia, które mogą mieć charakter handlowy, a narażają mieszkańców na nieuczciwe praktyki handlowców prowadzących działalność na pograniczu prawa, naganną etycznie lub wręcz przestępczą.

Apeluję także o informowanie biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów
o miejscach w których odbywają się pokazy.

Informacje Państwa pozwolą podjąć interwencję we wskazanych miejscach,
co pomoże ustrzec konsumentów przed nieuczciwymi przedsiębiorcami.

 

Proszę o przekazywanie informacji o terminach i miejscach spotkań drogą elektroniczną lub telefonicznie:

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Agnieszka Drzewoska

w Tomaszowie Mazowieckim
Św. Antoniego 41

97-200 Tomaszów Maz.

tel. (44) 725-30-90

e-mail: rzecznik@powiat-tomaszowski.pl


 

Skomentuj

Archiwa