Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Cmentarz przy ul. Dąbrowskiej będzie czasowo zamknięty

Cmentarz przy ul. Dąbrowskiej będzie czasowo zamknięty
07 kwietnia
15:28 2020

Jak informuje Urząd Miasta z uwagi na narastające zagrożenie związane z koronawirusem i ze względu na bezpieczeństwo osób udających się na nekropolię, od 8 kwietnia (środa) 2020 r. Cmentarz Miejski przy ul. Dąbrowskiej będzie zamknięty do odwołania.

Cmentarz przy ul. Smutnej, którego zarządcą jest Archidiecezja Łódzka nadal jest otwarty.

– Na tę chwilę nie ma decyzji w sprawie zamknięcia cmentarza przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim. Jeżeli taka decyzja zostanie podjęta przekażemy ją w komunikacie – mówi dyrektor biura i rzecznik prasowy kurii: ks. Paweł Kłys


Przed świętami wiele osób chce odwiedzić groby bliskich. W ostatnich dniach wprowadzono jednak wiele obostrzeń związanych z przemieszczaniem się. Z powodu pandemii koronawirusa obowiązuje zakaz wstępu do parków, lasów czy na place zabaw, a za złamanie zakazów grozi kara nawet 30 tys. zł. Jak obostrzenia mają się do miejsc jakimi są cmentarze?

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r czytamy (par. 17):

„W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż”.

Zarządcy cmentarzy w różny sposób interpretują powyższy zapis o czym świadczy zamknięcie cmentarza przy ul. Dąbrowskiej i pozostawienie otwartego cmentarza przy ul. Smutnej.

W okresie przed Wielkanocą więcej osób może chcieć odwiedzać nekropolie. Cmentarze nie są zamknięte ale obowiązują na nich zasady dotyczące przemieszczania się, gromadzenia i unikania kontaktów z innymi osobami. Dla własnego bezpieczeństwa prosimy o tym pamiętać i rozważyć każde wyjście z domu – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange