Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dworczyk: dotarła kolejna dawka szczepionek firmy Pfizer, prawdopodobnie połowę mniej

Dworczyk: dotarła kolejna dawka szczepionek firmy Pfizer, prawdopodobnie połowę mniej
18 stycznia
07:58 2021

W poniedziałek wylądował kolejny samolot ze szczepionkami firmy Pfizer, na podstawie liczby kartonów można szacować, że szczepionek jest co najmniej o połowę mniej – poinformował w poniedziałek w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk.

„Dopiero wczoraj późnym wieczorem dostaliśmy zmieniony harmonogram dostaw od firmy Pfizer, w tej chwili jest analizowany i staramy się w jakiś sposób skoordynować to z naszymi planami Narodowego Programu Szczepień” – podkreślił Dworczyk w radiowych „Sygnałach Dnia”. Harmonogram ten sięga 8 lutego.

„Dzisiaj wylądował samolot Cargo, który przywiózł do Polskę kolejną dawkę szczepionek, niestety w bardzo ograniczonej ilości w stosunku do tego co zapowiadała firma Pfizer wcześniej” – poinformował Dworczyk.

Zaznaczył, że dokładnie o ile jest mniej będzie wiadomo po przeliczeniu szczepionek w ARM. „Natomiast sądząc z liczby kartonów jest to o co najmniej połowę mniej w stosunku do tego, co wcześniej było zapowiadane” – dodał szef KPRM

Przypomniał, że wcześniej były realizowane dostawy na poziomie 360 tysięcy sztuk szczepionek, a teraz jest tych szczepionek co najmniej połowę mniej. „Zaczekajmy z ostateczną informacją na przeliczenie wszystkich fiolek w Agencji Rezerw Materiałowych” – podkreślił minister.

Zapewnił, że nie są zagrożone szczepienia drugą dawką szczepień, a także, że na pewno 25 stycznia mają się rozpocząć szczepienia seniorów.

„W tym tygodniu szczepienia personelu medycznego będą kontynuowane, natomiast na pewno nie w takiej liczbie jaki był pierwotnie plan i zamówienia ze szpitali, to znaczy na pewno nie 330 tysięcy szczepionek zostanie podanych, a o wiele mniej” – zaznaczył Dworczyk. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa