Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Na razie jeden przypadek koronawirusa w Tomaszowie. Negatywny wynik u pacjentki z Granicznej

Na razie jeden przypadek koronawirusa w Tomaszowie. Negatywny wynik u pacjentki z Granicznej
13 marca
17:31 2020

W czwartek media społecznościowe obiegło zdjęcie przedstawiające ratowników medycznych na ulicy Granicznej ubranych w ochronne kombinezony zabierających do ambulansu kobietę.

Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala Biegańskiego w Łodzi, gdzie oczekiwała na wynik testu na obecność patogenu. Na szczęście ten okazał się negatywny. 

Niestety w Tomaszowie odnotowano jeden przypadek zachorowania na koronawirusa. Zarażony to młody mężczyzna, który wrócił z zagranicy, a który w miniony piątek 6 marca bawił się w tomaszowskich lokalach.

Sanepid nadal prosi o kontakt osoby, które w dniu 6.03.2020r w godzinach wieczornych przebywały w Pizzerii Trufla ul. Św. Antoniego, w Kręgielni ul. Konstytucji 3 maja oraz w klubie ĘKLAWA ul Barlickiego o TELEFONICZNY kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Tomaszowie Mazowieckim pod nr telefonu: 44 724 45 84 lub 44 724 45 85 wew. 115 lub 113 lub 502 237 659 lub mailem: tomaszow@pis.lodz.pl.

Mężczyzna z koronawirusem leży w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Jego rodzina została objęta kwarantanną.


Szanowni Państwo!

Apeluje raz jeszcze o rozsądek i rozwagę. W sklepach nie zabraknie żywności. Odpowiedzialne podejście do tego co się dzieje, to ograniczenie swoich wyjść to niezbędnego minimum! Duże skupiska ludzi, kolejki mogą sprzyjać roznoszeniu wirusa. Bardzo proszę o odpowiedzialność i rozsądek! Jeżeli będziemy postępować racjonalnie, ostrożnie – unikniemy włoskiego scenariusza.

Droga młodzieży! Czas kwarantanny to nie czas wolny – pomyślcie o swoich bliskich, dziadkach, babciach, osobach słabszych – jesteście również odpowiedzialni za ich zdrowie. Zostańcie w domach – tak jak zalecają wszystkie służby. Nie popełniajmy błędów innych!

Marcin Witko – prezydent Tomaszowa Mazowieckiego


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu