Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

W Arenie Lodowej powstanie Punkt Masowych Szczepień

W Arenie Lodowej powstanie Punkt Masowych Szczepień
15 kwietnia
12:23 2021

Od 26 kwietnia w Arenie Lodowej zostanie zorganizowany  Masowy Punkt Szczepień, w którym przeciwko wirusowi COVID-19 dziennie zaszczepi się 1000 osób.

– W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski, niezbędne jest zwiększenie potencjału szczepień powszechnych – informował kilka dni temu rząd.

Nowe Punkty Szczepień Masowych (PSM) są tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. Urząd Miasta w Tomaszowie zaproponował wojewodzie łódzkiemu lokalizację samorządowego punktu szczepień właśnie w Arenie Lodowej.

– Od samego początku, odkąd tylko padła informacja o szczepieniach dla Polaków, przygotowywaliśmy się do takiej możliwości, tzn. służenia mieszkańcom – mówił w środę 14 kwietnia Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Mamy świetny obiekt, jedyny taki w Polsce. Zarekomendowaliśmy panu wojewodzie właśnie tę lokalizację. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że w Arenie Lodowej od poniedziałku 26 kwietnia będą przeprowadzane sczepienia mieszkańców.

Dziennie w naszej Arenie będzie szczepionych nawet 1000 osób, od poniedziałku do soboty, od godz. 9.00 do 18.00.

– Z uwagi na wielkość tego obiektu, ale również jego walory techniczne, funkcjonalne, możemy bez żadnego problemu zapewnić mieszkańcom bezpieczny dostęp do szczepienia, ale też bezpieczną możliwość oczekiwania na reakcję poszczepienną, jak również bezproblemowy dojazd do obiektu i parking – dodał prezydent Tomaszowa.

Punkt wyposażony będzie w 7 stanowisk rozlokowanych w szatniach i gabinetach. Rejestracja odbywać się będzie w recepcji Areny. Poczekalnie rozlokowane będą na widowni podzielonej na 2 sektory: 1 – dla oczekujących na szczepienie, 2 – dla osób po odbytym szczepieniu. Wyznaczone zostanie oddzielne wyjście dla zaszczepionych.

Obsługę medyczną zapewni Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

Budynek Areny nie tylko pozwala na to, by drogi osób zmierzających na szczepienie i tych już po szczepieniu nie krzyżowały się, równie istotne jest, że oczekiwać na szczepienie będzie można pod dachem, w komfortowych warunkach.


Źródło: arenalodowa.pl
Foto: Dariusz Kwapisiewicz

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa