Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dzieci z gminy Czerniewice rozpoczęły naukę w wyremontowanej szkole (FOTO)

Dzieci z gminy Czerniewice rozpoczęły naukę w wyremontowanej szkole (FOTO)
03 września
21:32 2021

3 września w Czerniewicach oficjalnie otwarto nowoczesny obiekt szkolno-przedszkolny.

Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach gruntownie wyremontowano i przebudowano. Parter szkoły przystosowano do potrzeb najmłodszych, dzięki czemu oprócz szkoły podstawowej mieści się tu też oddział przedszkolny. Zbudowano nowy kolorowy plac zabaw. Nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych dla których przygotowano liczne udogodnienia.

Jednym z celów rządu jest to, aby szkoły i przedszkola były przyjazne, bezpieczne oraz dostępne dla każdego ucznia. Dzięki rządowemu dofinansowaniu dzieci w Czerniewicach rozpoczynają nowy rok szkolny w odnowionej szkole i nowym przedszkolu – powiedział na uroczystości otwarcia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Wartość inwestycji to 3,5 mln złotych. 2,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Czerniewice pozyskała również 1 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceminister Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski, Senator RP Rafał Ambrozik, Posłanka na Sejm RP Anita Sowińska, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, oraz zarząd powiatu tomaszowskiego ze starostą Mariuszem Węgrzynowskim, przedstawiciele powiatowych służb mundurowych, oraz uczniowie i nauczyciele.

 

Wójt gminy Andrzej Bednarek pochwalił się również innymi inwestycjami, które w ostatnim czasie udało mu się na terenie Czerniewic zrealizować.

Zaliczają się do nich m.in. gruntowana renowacja zabytkowego drewnianego kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła, który jest jednym z najstarszych drewnianych kościołów woj. łódzkiego, a także „Stworzenie przyjaznej przestrzeni publicznej” na terenie dawnych obiektów gminnej spółdzielni „Samopomoc Chłopska” i przyległego parku dworskiego.  W ramach projektu przebudowano budynki dawnej rozlewni z zachowaniem charakterystyki obiektu, poprawiono spójność estetyczną, wybudowano parking, przybyło też nasadzeń roślinności ozdobnej i elementów małej architektury. Wybudowano również plac zabaw i skatepark.

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa