Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Bieg dla zdrowia i tomaszowskiego hospicjum

Bieg dla zdrowia i tomaszowskiego hospicjum
18 marca
19:24 2019

W niedzielę (17 marca) przy siedzibie NU-MED przy ul. Jana Pawła II 35 odbył się festyn rodzinny „Z Miłości dla Zdrowia” i charytatywny „Bieg z Sercem”

„Z Miłości dla Zdrowia” to hasło festynu profilaktycznego zorganizowanego po raz pierwszy w 2016 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Tytuł wydarzenia nawiązuje do dwóch dni: 11 lutego Dzień Chorego i 14 lutego Dzień Zakochanych. Dwie edycje, w 2016 i 2017, organizowane były w lutym, w centrum Tomaszowa, na Placu Kościuszki. W drugiej edycji wydarzenie pokrzyżowała niska temperatura, stąd konieczność poszukania nowej formuły dla Festynu. Nowym miejscem imprezy, jej bazą, jest Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim – mówi Jacek Stępnicki Prezes Fundacji Nu-Med., współorganizator festynu.

 

 

Podczas festynu można było skorzystać z darmowych badań profilaktycznych; pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru oraz analizy składu ciała.

Przed biegiem w którym wzięło udział ponad 200 uczestników,  odbyła się rozgrzewka z byłą mistrzynią świata w maratonie Wandą Panfil. Uczestnicy mieli do wyboru trasę biegową 2 km, 4 km lub 6km, oraz 2 kilometrową trasę nordic walking Po zakończeniu biegu nastąpiło wręczenie medali, a biegacze mogli pokrzepić się zalewajką.

W trakcie festynu można było wesprzeć fundację „Dwa skrzydła”, która prowadzi zbiórkę środków na budowę tomaszowskiego hospicjum.

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange