Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Drużyna Lechii z rocznika 2008 na turnieju LICHEŃ CUP

Drużyna Lechii z rocznika 2008 na turnieju LICHEŃ CUP
01 grudnia
09:19 2022

W dniach 25-27 listopada drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2008 prowadzona przez trenerów: Wiesława Żmudę i Dariusza Rogulskiego wzięła udział w turnieju: „U-15 PRO-TURNIEJE LICHEŃ CUP”.

W turnieju, który był rozgrywany w Licheniu Starym, uczestniczyło łącznie 10 zespołów z całej Polski. W trzydniowych zmaganiach każda z drużyn rozegrała po 9 spotkań. Zwycięzcą turnieju została drużyna Arkoni Szczecin, drugie miejsce zajęła Ślęza Wrocław, a trzecie drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki. Drużyna Lechii w całym turnieju zanotowała pięć zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Szczególnie szkoda dwóch przegranych, gdyż były to minimalne porażki po 0:1, w których drużyna Lechii nie wykorzystała wiele znakomitych sytuacji do wyrównania spotkania. Końcowe wyniki turnieju wyglądały następująco:

Miejsce Drużyna Mecze Bramki Punkty
1 Arkonia Szczecin 9 19:4 21
2 Ślęza Wrocław 9 17:5 19
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 9 14:6 17
4 Akademia Reissa 9 13:5 15
5 WKS Śląsk Wrocław 9 12:5 14
6 Górnik Konin 9 10:9 13
7 KKS Kalisz 9 5:6 10
8 SMS APR Ślesin 9 3:16 7
9 Tarnovia Tarnowo Podgórne 9 4:18 5
10 Stella Luboń 9 5:28 4

Turniej stał na wysokim poziomie piłkarskim i dostarczył wiele emocji zawodnikom oraz kibicom. Podium w tak silnie obsadzonym turnieju cieszy, jednak sztab szkoleniowy i zawodnicy mają pewien niedosyt, gdyż była realna szansa na wyższe miejsce. Widać było jednak po drużynie trudy niedawno zakończonych rozgrywek ligowych, w których to drużyna Lechii zmagała się w Centralnej Lidze Juniorów. Lechia zdobyła w turnieju również indywidulane wyróżnienie, gdyż zawodnik tej drużyny – Oliwier Sobczyk został najlepszym strzelcem turnieju zdobywając w sumie osiem goli.

Drużynę Wiesława Żmudy i Dariusza Rogulskiego w turnieju reprezentowali następujący zawodnicy: Wiktor Pasierb,  Piotr Podlecki, Mikołaj Mieszczankowski, Michał Pustelnik, Bartłomiej Krawczyk, Leon Krakowiak, Maciej Bielejewski, Karol Świątek, Patryk Kałwa, Jakub Rzymkowski, Oliwier Sobczyk, Jakub Mączyński, Mateusz Sarlej, Dawid Słoń, Maciej Biegun, Mikołaj Kania, Jakub Zając, Jakub Szewczyk, Kacper Skoneczny, Tymoteusz Wojtasik, Jakub Kacprzak, Krzysztof Mazerant, Eryc Papiernik. Kierownik drużyny – Mariusz Sobczyk.

Wyjazd drużyny Lechii na trzydniowy turniej nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie i pomoc finansowa ze strony Eurobox Polska Sp. z o.o., Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu – Pana Romana Derksa.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu