Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Młoda Lechia (rocznik 2008) walczyła w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika

Młoda Lechia (rocznik 2008) walczyła w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika
06 października
14:10 2020

W dniach 2-3 października na obiektach Warszawskiego AWF odbyła się trzecia edycja Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika – wybitnego polskiego reprezentanta kraju i zawodnika Ruchu Chorzów.

Na obiektach AWF stawiło się 16 drużyn z rocznika 2008, w tym wiele najlepszych polskich akademii piłkarskich: Escola Varsovia, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Sosnowiec, Ruch Chorzów, Legionovia Legionowo, Znicz Pruszków, BE A STAR Agape, Wisła Płock… Wśród zaproszonych drużyn znalazła się również Lechia Tomaszów Maz., prowadzona przez Trenera Wiesława Żmudę.  Udział w tak prestiżowym turnieju był olbrzymim wyróżnieniem  dla zawodników Lechii i umożliwił konfrontację z najlepszymi drużynami z Polski oraz bardzo cenną naukę, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Lechia na przestrzeni tych dwóch dni turniejowych rozegrała 6 meczy, z których wygrała 2 spotkania i 4 przegrała. Ostatecznie Lechia zajęła w Turnieju 3 miejsce w finale B. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż Lechia przegrała z najlepszymi drużynami tego turnieju, a mianowicie z drużyną Zagłębia Lubin (pierwsze miejsce w Turnieju), z drużyną Escoli Varsovia (drugie miejsce w Turnieju), z drużyną Zagłębia Sosnowiec (pierwsze miejsce w finale B Turnieju). Lechia wygrała natomiast między innymi z drużyną Ruchu Chorzów. Udział Lechii w tym Turnieju należy ocenić bardzo pozytywnie. Chłopcy zaprezentowali dużą wolę walki, charakter i całkiem nieprzeciętne umiejętności. Oczywiście w starciu z najlepszymi drużynami w Polsce bardzo trudno było Lechii o dobry wynik, gdyż te drużyny ściągają pod „swoje skrzydła” najlepszych zawodników w swoich województwach. Jednak długimi fragmentami meczy zawodnicy Lechii toczyli bardzo wyrównane pojedynki z tymi drużynami. O dobrej postawie Lechii świadczą chociażby zaproszenia na mecze sparingowe przez Trenerów drużyn Jagielloni Białystok i Zagłębia Lubin.

W Turnieju młodzi zawodnicy mogli podziwiać również wiele znakomitości ze świata piłki nożnej, między innymi Wojciecha Kowalewskiego (bramkarza, byłego reprezentanta Polski), Piotra Mosóra (byłego zawodnika między innymi Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Widzewa Łódź), Jacka Bednarza (byłego reprezentanta Polski i byłego zawodnika między innymi Ruchu Chorzów i Legii Warszawa), którzy zaszczycili swoją obecnością ten Turniej.

Drużyna Lechii wystąpiła w następującym składzie: Wiktor Pasierb, Jakub Szulowski, Jakub Słaby, Leon Krakowiak, Karol Świątek (1 gol w turnieju), Bartłomiej Krawczyk, Maciej Bielejewski, Patryk Kałwa (2 gole w turnieju), Jakub Rzymkowski, Jakub Mączyński, Jakub Zając, Dawid Słoń, Maciej Biegun,  Jakub Szewczyk, Mikołaj Kania (1 gol w turnieju), Oliwier Sobczyk (2 gole w turnieju). Trenerem chłopców jest Wiesław Żmuda, natomiast Kierownikiem Drużyny podczas Turnieju był Mariusz Sobczyk.

Gratulujemy drużynie Lechii z rocznika 2008 postawy w tym Turnieju i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

 


Gerard Józef Cieślik (ur. 29 kwietnia 1927 w Hajdukach Wielkich, zm. 3 listopada 2013 w Chorzowie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika, reprezentant Polski w latach 1947–1958, olimpijczyk, trener piłkarski.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa