Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Podsumowanie I Biegu im. Bogusława Drozdowskiego

Podsumowanie I Biegu im. Bogusława Drozdowskiego
14 września
16:20 2020

W niedzielę, 13 września, po raz pierwszy odbył się Bieg im. Bogusława Drozdowskiego. Młodsi uczestnicy upamiętnili prekursora łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie biegnąc po bieżni Areny Lodowej. Bieg Główny odbył się trasą Tomaszów Mazowiecki – Spała.

 

Na starcie Biegu Głównego stanęło 70 biegaczy. Wśród nich nie zabrakło wybitnego tomaszowskiego biegacza i himalaisty Marka Hendzelewskiego oraz laureata Fair Play PKOl i długoletniego działacza społecznego z Tomaszowa – Antoniego Smolarka. „Gdy dowiedziałem się o inicjatywie, żeby w formie biegu uczcić Bogusława Drozdowskiego – w historii miasta jednego z bardziej zasłużonych dla sportu w ogóle, nie tylko dla sportu szkolnego, zdecydowałem się wziąć udział”– powiedział Smolarek.

 

W Biegu Najmłodszych wystartowało 68 dzieci w wieku 7-16 lat. Udział w biegu był bezpłatny, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz znacznik z numerem startowym. Biegacze  otrzymali medale z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Izabeli Śliwińskiej, Wandy Panfil – zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii, Bogumiły Drozdowskiej – małżonki śp. Bogusława Drozdowskiego oraz Prezesa Areny Lodowej – Romana Derksa. Rolę startera powierzono panczeniście i dwukrotnemu olimpijczykowi z Tomaszowa Jaromirowi Radke.

Po skończonym biegu każdy zawodnik mógł skorzystać z darmowych zabiegów fizjoterapeutycznych pod okiem specjalisty od fizjoterapii sportowej Mateusza Ołowni z firmy FIZJOMAT.

Serdecznie gratulujemy najlepszych wyników:

– Bieg najmłodszych 7-9 lat

I miejsce: JAKÓBCZYK NATAN

II miejsce: PIWOWARSKA ANNA

III miejsce: JURA MAJA

– Bieg najmłodszych 10-12 lat

I miejsce: TOMCZYK ZOFIA

II miejsce: ADAMCZYK JAN

III miejsce: TOMCZYK MACIEJ

– Bieg najmłodszych 13-16 lat

I miejsce: SŁOWIŃSKI OLIVER

II miejsce: KULETA WIKTORIA

III miejsce: KOCIUCKA NINA

– Bieg główny open panie:

I miejsce: LUBOJAŃSKA MARTYNA

II miejsce: WANDA PANFIL

III miejsce: NAPŁOSZEK AGATA

– Bieg główny open panowie:

I miejsce: WIECZOREK MARCIN

II miejsce: SENDERAK MATEUSZ

III miejsce: GRAŁEK PIOTR

Pełna lista wyników dostępna jest na stronie www.arenalodowa.pl


Źródło: Arena Lodowa

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa