Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ubiegamy się o zdrowie… bieg z Wandą Panfil – Już 21 października!

Ubiegamy się o zdrowie… bieg z Wandą Panfil – Już 21 października!
18 października
13:07 2017

21 października o godzinie 14 na terenie NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej przy ulicy Jana Pawła II 35 rozpocznie się bieg profilaktyczny pod hasłem: „Ubiegamy się o zdrowie… bieg z Wandą Panfil” promujący zdrowy styl życia wolny od uzależnień.

Trasa biegu będzie prowadzić przez ulicę Wandy Panfil. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans około 2 km i około 4 km oraz nordic walking około 2 km. Przed biegiem odbędzie się rozgrzewka z „ZOlą” Aleksandrą Kołkiewicz. Po zakończeniu biegu nastąpi wręczenie nagród
i dyplomów, a następnie happening plenerowy. Podczas happeningu będzie można skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz pomiaru masy ciała za pomocą specjalnej wagi z analizatorem składu ciała przez NU-MED
i Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. W ramach happeningu działał będzie punkt informacyjny dotyczący profilaktyki antydopalaczowej i antynikotynowej,  szczepień ochronnych, będą również wykonywane  bezpłatne badania smokolizerem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas biegu zorganizowana zostanie zbiórka funduszy na rehabilitację Amazonki. Bieg organizowany będzie w ramach realizacji zadania  pn. „Dopalacze-życia wypalacze – działania związane z zapobieganiem i walką z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dofinansowanego  w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W związku z organizacją biegu w godzinach 15:00-16:00 wyłączeniu z ruchu drogowego ulegnie ulica Wandy Panfil począwszy od ronda Zesłańców Sybiru do ronda Tomaszowskich Olimpijczyków (ronda nie zostaną wyłączone z ruchu drogowego). Trasą biegu będzie cała ulica Wandy Panfil łącznie z chodnikiem i drogą rowerową.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu