Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wielki sukces zawodników Lechii z rocznika 2008!

Wielki sukces zawodników Lechii z rocznika 2008!
14 czerwca
07:29 2022

Młodzi zawodnicy Lechii z rocznika 2008 Trenera Wiesława Żmudy sprawili wielką niespodziankę i awansowali do baraży o udział w Centralnej Lidze Juniorów, czyli udział w najwyższym, ogólnopolskim poziomie rozgrywkowym w tej kategorii wiekowej. Zawodnicy Lechii w boju o baraże pozostawili z tyłu takie drużyny jak Rap Radomsko, Pogoń Zduńska Wola, PSV Łódź, Pelikan Łowicz, ŁKS Łódź i UKS SMS Łódź.

Mecze barażowe zostaną rozegrane 18 czerwca w Tomaszowie Maz. o godzinie 12.00 (boisko sztuczne przy ul. Nowowiejskiej 5/7 ) i 25 czerwca w Białymstoku. Na zwycięzcę w CLJ czekają już między innymi takie drużyny jak Legia Warszawa, Polonia Warszawa czy Jagiellonia Białystok. Lechia o możliwość gry w barażach „biła” się do ostatniego spotkania, gdyż cały czas Lechię „gonił” UKS SMS Łódź.  Lechia, aby marzyć o grze w barażach musiała w swoim ostatnim meczu rozgrywanym w sobotę 11 czerwca w Łodzi przynajmniej zremisować z drużyną ŁKS-u. Lechia w tym meczu dwukrotnie obejmowała prowadzenie, jednak za każdym razem ŁKS potrafił wyrównać. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i to drużyna Lechii mogła cieszyć się z awansu do baraży o CLJ. Niestety w tym meczu kontuzji nabawił się kapitan drużyny – Oliwier Sobczyk. Po meczu okazało się, że Oliwier ma złamaną rękę i czeka go dłuższa przerwa w grze. Niestety uraz spowodował, iż nie będzie mógł wystąpić w meczach barażowych. Utrata kapitana to znaczne osłabienie drużyny przed tak ważnymi meczami, jednak z pewnością zawodnicy Lechii zrobią wszystko, aby spełnić swoje marzenia i awansować do rozgrywek CLJ. Niezależnie jednak od tego jak potoczą się losy meczów barażowych to i tak należy docenić sukces młodych zawodników Lechii, którzy znakomicie spisali się w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej i uzyskali awans do baraży o CLJ. W rozgrywkach I ligi wojewódzkiej C2 Trampkarz  Lechia zdobyła 28 punktów, wygrała 9 spotkań, zremisowała 1 mecz i przegrała 4 spotkania.

W meczach barażowych o CLJ drużyna Lechii zmierzy się ze zwycięzcą I ligi w województwie podlaskim. Tam w rozgrywkach znakomicie spisała się drużyna MOSP Białystok, która wyprzedziła w tabeli między innymi takie drużyny jak Talent Białystok i Jagiellonia Białystok.

Obecny sukces zawodników z rocznika 2008 jest wyjątkowy, gdyż w dotychczasowej historii Centralnej Ligi Juniorów nigdy drużyna Lechii w jakiejkolwiek kategorii wiekowej nie uczestniczyła w barażach o udział w CLJ. Wierzymy, że drużyna Lechii z rocznika 2008 Trenera Wiesława Żmudy będzie nie tylko pierwszą drużyną grającą w takich barażach, ale również pierwszą drużyną Lechii grającą w CLJ. Z tego też tytułu należą się wielkie gratulacje dla całej drużyny oraz Trenera Wiesława Żmudy za ogromną pracę, jaką wykonał z młodymi zawodnikami Lechii. W przeciwieństwie do innych czołowych drużyn z Łodzi, które nieustannie wzmacniają się najlepszymi zawodnikami w województwie, w przypadku Lechii podstawą sukcesu drużyny jest ciężka praca Trenera z wychowankami Klubu. Wielkie podziękowania należą się również rodzicom za ich trud włożony w spełnianie sportowych pasji swoich dzieci, kibicom oraz sponsorom, którzy wiernie wspierali zespół przez cały sezon.

Drużyna Wiesława Żmudy awans do baraży wywalczyła w następującym składzie: Mikołaj Mieszczankowski, Piotr Podlecki, Wiktor Pasierb, Jakub Szulowski, Michał Pustelnik, Bartłomiej Krawczyk, Leon Krakowiak, Maciej Bielejewski, Karol Świątek, Patryk Kałwa, Jakub Rzymkowski, Mateusz Sarlej, Kacper Król, Maciej Biegun, Dawid Słoń, Mikołaj Kania, Jakub Zając, Jakub Szewczyk, Jakub Mączyński, Kamil Konewka, Stefan Adamus, Oliwier Sobczyk. Kierownik drużyny – Mariusz Sobczyk.

Młodzi tomaszowianie pierwsze spotkanie barażowe rozegrają w najbliższą sobotę 18 czerwca o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Nowowiejskiej z mistrzem Podlasia MOSP Białystok. Przyjdźmy jak najliczniej na trybuny i pomóżmy im swoim dopingiem!

Życzymy drużynie sukcesu w barażach i awansu do CLJ. Niezależnie jednak o wyników meczy barażowych jesteśmy z Was dumni i doceniamy Wasz wkład w promowanie Lechii oraz naszego miasta – Tomaszowa Mazowieckiego.  Powodzenia!


Informacja prasowa

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu