Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych rozszerzy swoje usługi

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych rozszerzy swoje usługi
19 lutego
17:45 2019

Poszerzenie katalogu osób uprawnionych do korzystania z usług, pozyskanie środków z Narodowego Funduszu Zdrowia, zakup nowoczesnego sprzętu oraz zwiększenie liczby personelu medycznego – to nowe cele Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Jana Pawła II 64/66 w Tomaszowie Mazowieckim.

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego chce zaproponować radnym Rady Miejskiej utworzenie podmiotu leczniczego w ramach jednostki budżetowej jaką jest ORDN. – Dzięki temu Ośrodek będzie mógł ubiegać się o środki z Narodowego Funduszu Zdrowia – podkreśla Marcin Witko. – W ciągu ostatnich czterech lat zakres usług ORDN znacznie się rozszerzył, ale dzięki dodatkowym dotacjom jeszcze większa liczba mieszkańców będzie mogła skorzystać z usług. Nie wykluczamy w najbliższej przyszłości prowadzenia podmiotu leczniczego w formie spółki kapitałowej – dodaje.

 

Obecnie Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych realizuje zadania w dziedzinie rehabilitacji i opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności do 24 roku życia oraz sportowców reprezentujących Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki, które obejmują m.in. organizacje i udzielanie pomocy medycznej z zakresu rehabilitacji ruchowej dzieci w celu przywrócenia poprawy lub utrzymania psychofizycznej sprawności za pomocą specjalnych zabiegów i ćwiczeń fizycznych; prowadzenie zajęć i zabiegów, fizykoterapeutycznych, hydroterapeutycznych, masażu; pomoc pedagogiczną i psychologiczną dla rodzin podopiecznych; integrację podopiecznych ze środowiskiem.

 

Więcej na stronie www.ordntomaszowmaz.pl


 

 

 

Skomentuj

Archiwa

Secured By miniOrange