Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Przetarg na budowę żłobka rozstrzygnięty

Przetarg na budowę żłobka rozstrzygnięty
04 grudnia
10:06 2019

Przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Wsi złożyło najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania pn. „Utworzenie nowych miejsc opieki w Samorządowym Żłobku w Tomaszowie Mazowieckim”. Koszt inwestycji wyniesie 11 737 835,32 zł, z czego 4 379 000 złotych stanowić będzie dotacja z rządowej rezerwy celowej. Obiekt ma być gotowy na koniec 2020 roku.

Nowy miejski żłobek powstanie niedaleko obecnego przy ul. Strzeleckiej. Będzie to piętrowy budynek o nieregularnym kształcie, w którym znajdzie się miejsce dla ok. 140 dzieci. Przewidziano sześć oddziałów; w każdym ma być sala zabaw, sypialnia, jadalnia i pomieszczenia pomocnicze.

W ramach inwestycji dodatkowo planowana jest budowa chodników, parkingów (pięć miejsc, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), ogrodzenia oraz przyłącza wodociągowego.

Na ogłoszony przez miasto przetarg na utworzenie nowych miejsc opieki w tomaszowskim żłobku wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyło przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Woli, jednak okazało się, że i tak przekracza ona o ponad 2 888 000 złotych środki przeznaczone na ten cel przez inwestora. Aby zrealizować inwestycję, trzeba było dokonać przesunięć w budżecie miasta i dołożyć brakującą kwotę. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęto na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 listopada.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest jeszcze w tym tygodniu.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu