Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Strajk nauczycieli: egzaminy w Tomaszowie niezagrożone. Informacje dla rodziców

Strajk nauczycieli: egzaminy w Tomaszowie niezagrożone. Informacje dla rodziców
Kwiecień 04
10:29 2019

Cały czas spływają do Urzędu Miasta informacje od poszczególnych placówek dotyczące strajku. Egzaminy w żaden sposób nie są zagrożone. Opierając się na rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji skompletowane już zostały składy egzaminacyjne. W poniedziałek odbędą się niezbędne szkolenia.

Zgodnie z pozyskanymi informacjami od placówek (stan na 04.04.2019 – godz. 15) jeżeli strajk dojdzie do skutku, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 8, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 20 będą nieczynne. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może dojść do zamknięcia na czas strajku kolejnych placówek. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

 

Trwają rozmowy związków nauczycieli z rządem, za które mocno trzymam kciuki. Nauczyciele mają prawo protestować. Insynuowanie, że z tego powodu będą zwalniani jest ciosem poniżej pasa. Jest mi bardzo przykro, odbieram to mocno osobiście – sam przez wiele lat nauczałem.

Dla mnie jako gospodarza miasta wszystkie grupy zawodowe są ważne, bo ważni są mieszkańcy – bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Jako samorządowiec, skupiam się teraz na organizacji pracy – tak by nie ucierpiały na tym dzieci czy rodzice. Odbywa się mnóstwo spotkań, na których wypracowujemy różne rozwiązania, robimy co w naszej mocy i chcemy skorzystać z każdej możliwej formy wsparcia rodziców – priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta. Już wiemy, że kilka szkół będzie zamkniętych.

Egzaminy nie są zagrożone. Skompletowaliśmy komisje egzaminacyjne w każdej z placówek. Już dziś, deklaruje też, że wszyscy pracownicy instytucji miejskich mogą przyprowadzić w czasie strajku, do pracy swoje dzieci. Zapewnimy im opiekę. Zachęcam również przedsiębiorców do podobnej pomocy pracownikom. Jako Tomaszowianie powinniśmy się wspierać! – mówi  prezydent Marcin Witko


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa