Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Trwają prace przy budowie nowego żłobka (FOTO)

Trwają prace przy budowie nowego żłobka (FOTO)
15 kwietnia
13:06 2020

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i wynikającymi z tego ograniczeniami prace przy budowie nowego żłobka miejskiego przy ul. Strzeleckiej przebiegają zgodnie z harmonogramem. Realizacji inwestycji sprzyja pogoda, a roboty wykonywane są z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Przetarg na realizację zadania pn. „Utworzenie nowych miejsc opieki w Samorządowym Żłobku w Tomaszowie Mazowieckim” wygrało Przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Woli. Na plac budowy robotnicy weszli z początkiem stycznia br. Efekty niespełna trzyipółmiesięcznej pracy są już widoczne.

Do świąt wielkanocnych wykonano m.in. roboty ziemne, ławy, stopy, płyty i ściany fundamentowe, betonowanie posadzek i stropów, zbrojenia i izolacje. Ułożono też kanalizację podposadzkową i prefabrykowane płyty stropowe oraz zakończono murowanie ścian działowych i nośnych parteru. Obecnie trwają prace związane z murowaniem ścian na piętrze.

W ramach inwestycji powstanie piętrowy budynek o nieregularnym kształcie, w którym znajdzie się miejsce dla ok. 140 dzieci (obecnie placówka dysponuje ok. 85 miejscami). Przewidziano w nim sześć oddziałów; w każdym ma być sala zabaw, sypialnia, jadalnia i pomieszczenia pomocnicze. Dodatkowo planowana jest budowa chodników, parkingów (pięć miejsc, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), ogrodzenia oraz przyłącza wodociągowego.

Koszt zadania wyniesie 11 737 835,32 zł, z czego 4 379 000 złotych stanowić będzie dotacja z rządowej rezerwy celowej. Termin zakończenia prac to grudzień br.


Źródło UM w Tomaszowie Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu